Hakkımızda

Kapadokya’nın güzel beldesi Ürgüp ilçesinin sırtını yasladığı Temenni Tepesi üzerinde yer alan; eski Rum Evleri’nin restore edilerek hizmet verdiği şirin, romantik butik otelimiz TEMENNİ EVİ’ne hoş geldiniz.

TEMENNİ EVİ bulunduğu yer konumuyla panoramik manzarası, cazibeli, sıcak ortamı ve kaliteli hizmetiyle sizlerin Kapadokya’da geçireceğiniz günlerinizdeki en doğru seçimlerden biri olacaktır. Amacımız ve ilkemiz, burada evinizden uzakta olan sizlere. TEMENNİ EVİ’ni ikinci eviniz olarak hissetmenizi sağlamaktır.

TEMENNİ EVİ, bilhassa Kapadokya’ya gelen ve burada özel bir ortamda kalmak isteyen çiftler için ya da konforlu, kaliteli bir ortamda konaklama yapmak isteyen gezginler ikinci bir ev olarak tasarlanıp hazırlanmıştır. Sizlerin rahatlığı için özel olarak seçilip döşenmiş mobilyalarla süslü, kaya içine oyulmuş odalarımız yöreye özgü bir mağara evin tüm güzelliklerini sergilemekte ve bu güzellik kaliteli bir konforla bütünleşmektedir.

TEMENNİ EVİ’nin misafiri olarak, ilçemizin o eski büyüsü içinde kaybolacak, güneşin renklerini yansıtan Kapadokya taşları ve de eski Osmanlı mimarisinin ayrıntılarıyla bezenmiş otelimizin gizemli atmosferine kendinizi kaptıracaksınız.

Otelimizdeki zarif ve hoş 32 odamız tamamıyla sizlerin rahatlığı için yumuşak renkler ve antik eşyalar kullanılarak dekore edilmiştir. Banyolarımızdaki jakuziler, kaya oyma odalarımızdaki doğal klima ve şömineler sizlerin konforu ve keyifli bir ortamda kalmanız için hizmetinizdedir.

Kapadokya’ya geldiğiniz zaman Ürgüp’ün mutena bir köşesinde yer alan otelimizde konakladığınız günlerde gün batımına karşı terasta alacağınız bir aperatif, tüm günün yorgunluğunu sizlerden alacak; ancak devam etmek isteyenler için bulunduğu konum itibarıyla otelimiz çevresinde güzel, keyifli yürüyüşler yapabileceksiniz.

90 kişilik kapalı; 70 kişilik teras; 45 kişilik kaya mağara restaurantlarda seminer, toplantı, eğlence faaliyetlerinde gerekli teknik cihazlar ile otelimiz hizmetinizdedir. Ayrıca özel gecelerde yer altı restaurantlarımızda eğlenceler düzenlenerek de sizlere hizmet verilmektedir.

Bütün bunların yanı sıra otelimizin odalarında kablolu ve kablosuz internet, talep edilmesi durumunda da tam donanımlı dizüstü bilgisayarımız müşterilerimizin kullanımı için hazırdır.

Değerli eşyalarınız için odalarımızda kasa hizmeti verilmektedir. Ayrıca odalarımızda bulunan su ısıtıcısı ile çay da ikramımızdır.

Çarşıya 5 dakika yürüme mesafesi, Nevşehir Kapadokya havaalanına 45 km, kayseri havaalanına 60 km mesafededir.

Tüm odalarımızın banyolarında kullanılan su özel olarak filtre edilmektedir. Sizleri, Kapadokya’daki ikinci eviniz olan TEMENNİ EVİ’ ne bekliyoruz.